24 07 11 Закривецькі вісті

 

24 07 11 Закривецькі вісті

НовиниЗакривець помітили у газеті "Сільські вісті"

Як повідомив учора, 23 липня, мешканець Закривця, представник родини автохтонів нашого мальовничого села Степан Підвірний, йому телефонувала кореспондент газети "Сільські вісті" і мала з ним 15-хіилиннну розмову про життя села.

Зі слів Степана Підвірного, кореспондентка дізналася його мобільний телефон з сайту "Закривець і закривчани", і запитання ставила, виходячи з інформації, яка розміщена на нашому сайті. Редакції сайту приємно, що нас помітили у столиці.  

Журналістка. зокрема, цікавилась чи добудована каплиця. Так. що поспішаймо закривчани завершити добру справу - святиня в селі мусить бути! Бо нині нам, як ніколи, потрібна Божа опіка і багословення, заступництво Пресвятої Богородиці! 

Сподіваємось, що невдовзі в "Сільських вістях" з'явиться публікація про Закривець, яка послужить своєрідним мобілізаційним поштовхом до звершення добрих справ. Адже це буде велика честь для Закривця! Досі жодне столичне видання не писало про наше невеличке село.

Іван ТИХИЙ.

 

НОВИНИ ЖИДАЧІВСЬКОГО РАЙОНУ

Господарства району розпочали жнива

Як повідомив заступник голови райдержадміністрації з питань агропромислового комплексу Володимир Пришляк, господарства району приступили до збирання урожаю озимих культур.

З його слів, озимий ячмінь обмолочено на площі 515  гектарів з 586. Його урожайність – 33,9 центнера з гектара. Господарства також збирають озимий ріпак, який займає в районі 4 288 гектарів. Уже зібрано 250 гектарів, намолочують по 20 центнерів з гектара. Невдовзі розпочнуть збирання пшениці. Її посіяно 4 630 гектарів, на 500 гектарів більше ніж торік. Види на урожай хороші. У районі в 2,5 рази збільшили площі під гречку. Ця культура займає 1 175 гектарів. Розширено картопляні плантації до 143 гектарів, овочеві – до 185 гектарів.

«Район вступив у жнива із добре відремонтованою технікою, належно підготовленими складами, необхідним фінансовим забезпеченням, – каже Володимир Пришляк. – Якщо не буде ніяких катаклізмів, будемо з урожаєм».

Іван ТИХИЙ.

 

«Бібліоміст» подарує 4 бібліотекам району безплатний доступ до Інтернету

Бібліотеки Жидачева, Ходорова, Журавно і Гніздичева, які пройшли конкурсний відбір за програмою “Бібліоміст”, отримають сучасне комп’ютерне обладнання, ліцензійне програмне забезпечення, користувачі цих бібліотек матимуть безплатний доступ до мережі Інтернет.  Про це розповіла головний спеціаліст відділу культури райдержадміністрації Оксана Зубрицька. 

Зі слів посадовця, до кінця серпня планують під’єднати бібліотеки до Інтернету.

Нагадаємо, що проект “Бібліоміст” здійснюється в рамках програми «Глобальні бібліотеки» Фонду Білла та Мелінди Гейтс спільно Міністерством культури України, Радою наукових досліджень та обмінів (IREX),  Агентством США з міжнародного розвитку та Українською бібліотечною асоціацією. Одним з основних завдань програми є поліпшення доступу населення до інформації шляхом обладнання публічних бібліотек технікою - зрівняти можливості опанування сучасних знань для мешканців міст-мільйоннників і маленьких віддалених містечок.

Іван ТИХИЙ.

 

Газопровід Тернавка – Зарічне здадуть до Дня будівельника

Завершуються роботи на спорудженні газопроводу Тернавка – Зарічне.

Про це повідомив заступник голови райдержадміністрації Володимир Пришляк.

Зі слів посадовця, введення в експлуатацію цього об’єкта дасть змогу газифікувати не лише село Зарічне, а й прилеглі населені пункти Лисків, Корчівку, Демівку.

Прокладання газопроводу здійснює львівський «Облсількомунгосп». Будівельно-монтажні роботи планують закінчити до Дня будівельника, який відзначатимуть в другу неділю серпня.

Іван ТИХИЙ.

 

За ініціативою райдержадміністраці замінять дерев’яні конструкції П’ятничанської вежі

Жидачівська райдержадміністрації ініціює ремонт будівельних конструкцій П’ятничанської вежі – пам’ятки архітектури 14-15 століть. У зв’язку з цим заступник голови райдержадміністрації Володимир Пришляк провів у селі П’ятничани нараду за участю керівництва Львівської галереї мистецтв, яка опікується вежею, Бібрського і Стрийського держлісгоспів та Жидачівського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс».

Досягнуто домовленості, що лісові господарства поставлять матеріали на чистокол для відновлення огорожі, настилу підйомного моста, поручнів, заміни несучих стін, виготовлення гонту з тим, щоб до 20-річчя незалежності України провести ремонтні роботи.

Зі слів Володимира Пришляка, ці дерев’яні конструкції простояли приблизно 20 років і вимагають термінової заміни.

Нагадаємо, що П‘ятничанську вежу добре видно з траси Львів - Ходорів, до неї можна під‘їхати грунтовою дорогою.
Зведено цю сторожову башту на межі XIV -XV століть. На момент побудови вежа теж стояла при битому шляху - з Галича на Хелм. Археологічні знахідки біля неї датуються XIV ст., а от ніяких письмових документів про неї не збереглося. Колись башту вважали рештками замку Сєнявських або рештками оборонних споруд василіанського монастиря. Служила споруда для захисту населення села перед частими татарськими нападами. Та скоріше за все це була мурована вежа при типовій для цієї місцевості дерев‘яній фортифікації - одна з багатьох, які охороняли кордони Галицько-Волинського князівства. Її посестри збереглися в Дрогобичі, білоруському Кам'янці, польських Любліні і Хелмі. З другої половини XIV століття, коли ця земля увійшла до Польщі, і аж до ХІХ століття на території П'ятничанського замочку існував монастир.

Вежа в плані квадратна, розташована на високому пагорбі над селом. Висота - 10 метрів. Довгий час стояла руїною, та відреставрована в 1990-1991 рр.

Іван ТИХИЙ.

 

У Руді встановлюють барельєф Івана Виговського

У селі Руда на фасаді будівлі музею Івана Виговського завершуються роботи із монтажу  барельєфу гетьмана козацької держави – величаве зображення його на коні роботи відомого скульптора Романа Романовича, який родом з Жидачівського ройону.

Як повідомив повідомив заступника голови райдержадміністрації Володимир Пришляк, барельєф урочисто відкриють напередодні Дня незалежності україни.

Нагадаємо, що 24 серпня 2004 р. в селі Руда відкрито перший в Україні музей гетьмана Івана Виговського. Музей є філією Львівської галереї мистецтв. Експонати музею відтворюють період боротьби за незалежність від часів виникнення Запорізької Січі до кінця 1940-50-х рр.

Іван ТИХИЙ.

 

 


 Создан 24 июл 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик