У Ходорові відбулася урочиста академія „ На службі Богові, церкві і народові”, присвячена 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького

 

У Ходорові відбулася урочиста академія „ На службі Богові, церкві і народові”, присвячена 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького
У неділю, 2 серпня у Палаці культури м. Ходорова відбулася урочиста академія під назвою „ На службі Богові, церкві і народові”, присвячена 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.


Захід відбувся за участі протопресвітера Ходорівського деканату УГКЦ о. Мар’яна Черепанича,  керівника відділу архітектури і мистецтва  Стрийської єпархії о. Зиновія Микласевича, духовенства, заступника голови Жидачівської райдержадміністрації Ольги Мельник, міського голови м. Ходорова Олега Коцовського.

 

Про це повідомив власкор ЗіЗ.


Святкову академію розпочали ведучі: о. Микола Прунак та п. Леся Дерещук – учитель Ходорівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, а також народний вокальний ансамбль «Ромашка» (керівник Ольга Мельник).


Під час свята, ведучі розповіли про дитячі та юнацькі роки митрополита, про шлях, який пройшов Андрей Шептицький від монаха до митрополита, а далі про його жертовне служіння Богові, церкві й народу. Урочисту академію прикрасили своїм співом хори церкви Косми і Дам’яна (керівник Богдан Катола) та церкви свв. Володимира і Ольги (керівник Ольга Мельник), дует у складі Петра Андрушківа та Наталі Сисоєвої, соло у виконанні Мар’яни Матулки, вокальний ансамбль «Ромашка».


Зворушливими були інсценізації гуртківців ЦДЮТ – керівник Соломія Линишин, емоційно прочитані поезії Б. Лепкого «В соборі св. Юра» Дмитром Юрчаком, В. Щурата «В суздальській тюрмі» Сергієм Татомиром, Ю. Чуб «Заповіт владики» П. Кобзарем та Ю. Бурдун, «Слуга Божий Андрей Шептицький» І. Духнієм під музичний супровід М. Макух.


Пізнавальними були невеличкі доповіді про перебування митрополита Андрея Шептицького у Ходорові Зоряни Лобойко, презентація книжки «Повернення» Ігоря Калинця, розповідь про останні хвилини життя митрополита Лесею Баторик. Цікавою була презентація фотографій про життєвий та громадський шлях Андрея Шептицького, висвітлена на екрані під час розповіді ведучих, підготована Тетяною Марків.


На завершення академії до присутніх зі словами подяки звернувся о. Зиновій Микласевич, а відтак усі спільно виконали церковний гімн «Боже, Великий, Єдиний».


Під час академії наголошувалось, що Митрополит Андрей Шептицький 103 роки тому, у 1912 році, перебував з канонічною візитацією у м. Ходорові. Цей візит українського Мойсея до Ходорова став історичною подією й важливою основою для національного й духовного відродження краю. Повернувшись до резиденції, занепокоєний станом будівлі дерев’яної церкви, 6 лютого 1914 року А. Шептицький віддає наказ деканові Ходорівському о. Івану Винницькому „зайнятися якнайревніше скорим побудуванням нової церкви в Ходорові”. Виконання наказу Митрополита довелося відкласти через початок Першої світової війни аж до 1922 року.


Масштаби будівництва храму в м. Ходорові і його внутрішнє оздоблення вражали своєю величчю. Але з приходом у 1939 році радянської влади будівництво храму занепадає, його певний період використовували під склад.


Друге життя церкви Косми і Дам’яна у м. Ходорові розпочалося  у 50-х роках ХХ століття, посвячували виправлений храм вже в 1957 році. І кожне покоління ходорівчан вносило всій посильний вклад у піднесення святого храму.


Сьогодні споруджений за сприяння Митрополита Андрея Шептицького храм у м. Ходорові сяє величаво золотими куполами. У вересні 2007 року сюди було перенесено мощі Блаженної Католицької Церкви, ходорівчанки  Тарсикії Мацьків, яку застрелив радянський автоматник 18 липня 1944 року, коли вона на голос дзвінка відчиняла браму монастиря. 27 червня 2001 року Папа Іван Павло ІІ беатифікував цю святу великомученицю.


У залі Палацу культури м. Ходорова звучали зворушливі актуальні в час нинішніх важких випробувань для Української держави морально-духовні настанови Митрополита Андрея Шептицького, які допоможуть всім нам в єдності, жертовному служінні Богові й Україні вистояти й перемогти.

 

Нагадаємо, захід організовано товариством «Союзу українок» (голова п. Ірина Лозинська). Обновлен 05 авг 2015. Создан 04 авг 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик