15 02 12 Закривецькі вісті

 

15 02 12 Закривецькі вісті

НовиниЗакривець празникує

Сьогодні, 15 лютого, у Закривці Празник. Разом з трибоківчанами закривчани святкують Стрітення Господнє.

Були часи, коли 15 лютого Закривець гудів як вулик - з різних усюд з'їжджалася і сходилася родина, не зважаючи на снігові заметілі і морози. Забавлялися допізна, а в деяких оселях горів святковий вогник до самого ранку. Не пускати ж вночі гостей в дорогу, коли мороз тисне, а сніг по пахи!

Нині - набагато скромніше, адже чимало закривчан покинули рідне село, залишились найбільш віддані. Багато осель стоять пустками, а деякі вже й зруйновані і розібрані. Як небуло. Ні хати, ні людей. Хіба поки що ще зберігається пам'ять про них. Поки що. 

Але празник є празник. Після молитви - чарчина-друга і зав'язується розмова про минуле, сьогодення і майбутнє. Головне, кажемо, щоб здоров'я, а решта якось буде. 

Отже, за здоров'я мої рідні закривчани! Будьмо! Хай нам Бог допомагає і нас береже! З Празником!

Іван ТИХИЙ.

 

На 15 лютого припадає свято Стрітення, у церковному календарі – Стрітення Господа нашого Ісуса Христа або Стрітення Господнє. 
Свято відзначають у пам'ять про те, як Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження для посвячення Богові. 
Там їх зустрів старець Симеон, доброчесного життя людина, якому було обіцяно від Бога, що він не помре, поки не побачить Спасителя. Симеон довго чекав цієї події. За переказом, він жив майже 300 років. І одного дня з навіяння Святого Духа прийшов у храм. Він узяв Немовля на руки і, славлячи Бога, промовив: «Нині відпускаєш у спокої раба Твого, Владико, як і казав Ти, бо побачили очі мої спасіння Твоє…». Старець Симеон названий Богоприїмцем, бо прийняв на руки Христа. 
У тому ж храмі Діву Марію та Йосифа побачила благочестива вдова Анна-пророчиця.
Вона взнала Спасителя, і славила Господа, і говорила про Нього всім у Єрусалимі, хто очікував пришестя на землю Христа. 

На честь події зустрічі в храмі Ісуса Христа з праведним Симеоном і Анною, тобто зустрічі Бога й людини, і встановлено свято Стрітення (зустрічі) – дванадесяте православне свято. Свято Стрітення встановлено в глибоку давнину, але урочисто відзначати його почали з кінця V ст.Создан 15 фев 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик