1.07.12 Закривецькі вісті

 

1.07.12 Закривецькі вісті

НовиниОбраз Івана Хрестителя вже у Закривці

До Закривця вже доставили образ Івана Хрестителя, який встановлять у новозбудованій каплиці. Нагадаємо, що її посвячення відбудеться 7 липня, коли будемо вшановувати Різдво Івана Предтечі. 

Нині тут ще тривають роботи. Маляри працюють над створенням композиції на чільній стіні каплиці, закривчани завершують приготування до її відкриття.

Свято Івана у Закривці обіцяє бути багатолюдним. Очікується участь у Богослуженні великої кількості людей з навколишніх сіл і хуторів. За попередньою інформацією, празничну відправу здійснюватимуть 4 священики. Почесним гостем закривчан буде Баковецький сільський голова Ігор Лалак, завдяки ініціативі і організаторському таланту якого закривчани вперше в історії села матимуть свій храм.

                                    *             *            *

 7 липня за новим стилем (24 червня за старим) Східні Церкви святкують Різдво Івана Хрестителя. Пам'ять про Івана Хрестителя або Івана Предтечу займає у східній літургійній традиції особливе місце. Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану – протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Серед них – празник Зачаття, Різдва, Усікновення Голови, Перше і Друге Знайдення Голови, Третє Знайдення Голови і Собор Івана Хрестителя після Богоявлення. Різдво святого Івана Хрестителя – найбільше з усіх свят на його честь.

Іван Предтеча був посланцем Бога, щоб сповістити людям про прихід і живу присутність Месії на землі. Він указує на Спасителя і хрестить Його в ріці Йордан. Цей святий навчав, проповідував, хрестив, викривав гріхи, відстоював справедливість. Його життя – це безперервна жертва. За Христа і христову науку святий відважно приймає мученицьку смерть. За наказом Ірода Антипи Іванові Хрестителю відтяли голову. 

Свято Різдва Івана Хрестителя відоме ще з четвертого століття. Проповіді на цей празник знаходимо у святих Івана Золотоустого, Амвросія і Августина. 

Різдво святого Івана Хрестителя співпало зі святом Івана Купала, яке відзначалося у дохристиянські часи. У різні часи Церква намагалася побороти язичницькі традиції у святкуванні Різдва Івана Хрестителя, однак ця спроба була не зовсім вдалою. Чимало християнських свят зуміли поєднати в собі християнські і поганські традиції. 

На честь Івана Хрестителя освячено незліченну кількість святинь, події з життя святого також представлено в іконописі.

Іван ТИХИЙ.  Создан 01 июл 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик