08 07 12 Закривецькі вісті

 

08 07 12 Закривецькі вісті

НовиниУ найменшому на Львівщині селі Закривець відкрили храм

Учора, 7 липня, у найменшому на Львівщині селі Закривець відбулося посвячення новозбудованої каплиці – першої святині цього населеного пункту.

Це було величаве свято не лише для закривчан, а й мешканців округи, які чисельно зібрались на відкриття храму. Першу в ньому Літургію, в якій взяли участь 5 священиків, очолив декан Новострілищанський о.  Роман Став'яж. А розпочав урочистість настоятель храму Стрітення Господнього с. Трибоківці о. Григорій Подоба, який наголосив, що вперше у  своїй історії Закривець відкриває святиню. «Це глибоко символічно, бо з Божої ласки у селі намітилась тенденція до його відродження, - каже священик. – І хоч це лише перші кроки на шляху відновлення, але вони вже зроблені. Щирі молитви закривчан у новозбудованій каплиці  до Господа стануть джерелом їх духу і сили для розвою Закривця  на славу Божу».

Перша сповідь, перше причастя, перше мирування  у Закривці… Ці моменти під час Літургії були настільки хвилюючими, що люди ледве стримували сльози. Щиросердечно з дитячих вуст прозвучали слова привітання у зв`язку з відкриттям храму.

Жертовно працювали закривчани на спорудженні і опорядженні своєї святині. І ця їхня праця увінчалася успіхом. Але чи мав би Закривець святиню, якби не ініціатива і мудре керівництво її створенням – від вибору і посвяти місця до завершення,  Баковецького сільського голови Ігоря Лалака? Відповідь однозначна – ні.

Ідея святині у Закривці народилася в керівника об’єднаної громади Баковецької сільської ради два роки тому, про що він розповів 1 серпня 2010 року на першому в історії Дні Закривця.

«До сільської ради прийшло звернення з Верховної Ради України, в якому пропонувалось визначитись зі статусом Закривця – чи надалі йому залишатись селом чи назвати хутором, - говорить Ігор Лалак. – А до того часу я вже познайомився з сайтом Закривця, побачив, що село може мати перспективу, а отже не варто понижувати його статус. А щоб село було щасливим – воно має мати Храм Божий, має мати і свій День, який ми сьогодні святкуємо».

Так Баковецький сільський голова підняв закривчан на побудову каплиці. Це було так несподівано, що, маючи скромні статки, люди не знали як реагувати. Такої ідеї ніхто тут не виношував. Але вона виявилась життєдайною, об’єднавчою, вперше (знову вживу це слово, бо так є) згуртувала  закривчан заради здійснення благородної мети. За два роки було усіляко – час активної роботи на спорудженні храму, були і паузи як з об’єктивних, так і суб’єктивних причин, але справа просувалася. Ще місяць тому тут мало хто вірив, що 7 липня посвятять каплицю. І тут довелось Баковецькому сільському голові Ігореві Лалакові, взяти відпустку, щоб безпосередньо очолити    завершальні роботи   на каплиці. Знову завирувала жертовна праця, в якій проявились неабиякі приховані таланти   закривчан.   Очільник об’єднаної громади своїм коштом найняв художників, які протягом тижня чудово розмалювали храм. На його головній стіні величавий образ Івана Предтечі в оточенні Ісуса Христа і Пречистої Діви Марії, що створює враження великої церкви, якою тут від сьогодні є новозбудована каплиця.  

У день посвяти люди підходили до сільського голови і дякували йому за те добро, яке він зробив для закривчан. А він: «Це я вам дякую, бо храм ви будували, а моя дещиця в ньому дуже скромна». Найперше хочеться подякувати Степанові Підвірному, який на місці спрямовував роботу, Зеновію Пахолкові, Богданові Чмирові, Олегові Чмирові, Василеві Гузареві, Олегові Зінчукові, Оксані Зінчук та ін. Всіх не перелічити.

7 липня в календарі Закривця буде позначене червоним кольором – тепер на Різдво Івана Хрестителя тут храмовий празник. Цей шанований в народі святий стане ще ближчим закривчанам і допомагатиме їм жити за Христовими Заповідями.

Нагадаємо, що Закривець розташований на відстані 50 км від Львова. Історія Закривця сягає у глибоку давнину. За розповідями старожилів, тут колись був великий населений пункт з церквами, монастирями, лікувально-оздоровчими «Ласками», який спалили турки. Початок відновленню населеного пункту поклало подружжя Максим і Анна Підвірні, які на початку 19 століття побудували тут хату. У 50-60 роках минулого століття тут мешкало близько ста людей. Нині у Закривці - 26 людей різного віку, переважно середнього і старшого. Є і школярі. Вони живуть дружньою родиною.

У цьому мальовничому куточку Опілля протікає річка Любешка, прекрасна екологія, чудова вода, що має неабиякі лікувальні властивості, здібні роботящі люди. Усе це відкриває хороші перспективи для створення оздоровчої зони.

 

Іван ТИХИЙ.Обновлен 09 июл 2012. Создан 08 июл 2012  Комментарии       
Всего 2, последний 7 лет назад
vasy. 13 ноя 2012 ответить
Дякую за фото і відео.
Холявка василь І. Трибоківці.
zakryvec 01 дек 2012 ответить
Прошу, пане Василю! Щиро вдячний за відгук.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик