На Жидачівщині просять захистити територію з підсніжниками біля Нових Стрілищ

 

На Жидачівщині просять захистити територію з підсніжниками біля Нових Стрілищ
 

Природолюби Жидачівщини просять захистити ліс, в якому приблизно на площі 2 га ростуть підсніжники. Ліс розташований неподалік смт Нові Стрілища.


Люди хвилюються, що можливе вирубування лісу, що призвело б до втрати підсніжників.


«Цього допустити не можна», - сказала у коментарі IA ZIK

Новострілищанський селищний голова Галина Козяр.


«Я знаю це місце, - сказала посадовець. – Ми маємо все зробити для того, щоб захистити його, бо йдеться про рідкісну квітку, занесену до Червоної книги України».


Ліс, в якому ростуть ці прекрасні квіти, на сьогодні перебуває у постійному користуванні обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства „Галсільліс”. Саме ця структура мала б подбати про створення там природного заказника і встановлення відповідних охоронних знаків.


Нагадаємо, підсніжник називають  символом надії. За однією старовинною легендою, коли перші люди були вигнані з раю, на землі йшов сніг і було холодно. Єва дуже змерзла. Щоб її утішити, надати надії на кращі часи, кілька сніжинок перетворилися у ніжні квіти підсніжника — провісника весни.


Ця рослина навесні користується величезним попитом, часто її масово збирають для продажу або пересадки. У зв'язку з цим вже в багатьох місцевостях, де колись підсніжників було багато, вони зникають або зникли. Підсніжник потребує охорони, у 2009 році він занесений до Червоної книги України .


Збір квітів підсніжників, викопування цибулин заборонено. Економічно виправданим є вирощування і розмноження підсніжників на спеціальних плантаціях, якщо врахувати також, що це дуже цінна лікарська сировина. Препарати, виготовлені із цибулини підсніжника, використовуються при лікуванні невритів, радикулітів та інших хвороб.Создан 10 мар 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик