Маляр, який відмовився від читання газет, слухання радіо, перегляду телепередач

 

Маляр, який відмовився від читання газет, слухання радіо, перегляду телепередач

Сьогодні відомому українському художникові Богданові Готю виповнилося б 80.Сьогодні, 6 серпня, минає 80 років від дня народження відомого українського маляра Богдана Готя.

Богдан Готь народився 6 серпня 1939 року в м. Ходорів тодішньої Дрогобицької обл. в робітничій патріотичній сім'ї. Його мама  Марія родом з с. Кнісело з родини Тихих. Її рідний брат Стефан, якого вона дуже любила, був жонатий на Катерині з дому Підвірній у Закривці. Богдан разом з дружиною Іриною, з мамою бував тут на празнику, де завжди за столом збиралася родина, велися розмови про життя в большевицькій неволі.

 

Підчас такої бесіди Богдан зізнався, що він не читає совіцких газет, не слухає радіо, не дивиться телевізор, щоб мимоволі не піддатися їх впливові. 

 

Після чарки-другої на празнику звучали українські пісні. Спочатку ліричні, потім про героїчне минуле нашого народу, відтак про героїку УПА. Це Богдана радувало, і він співав разом з усіма. Особливо натхненно звучала "Лента за лентою", що народилася у наших краях.

 

Створені Богданом Готем картини розповідають про цей важкий московсько- большевицький окупаційний період нашої історії. Дехто закидав йому, що зображення на картинах сумні. Він відповідав: "Яке життя, таке мистецтво".

 

Іван Тихий.Создан 06 авг 2019  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик