Про новинки у законодавстві, спричинені боротьбою з короновірусом

 

Про новинки у законодавстві, спричинені боротьбою з короновірусом
 Сьогодні про це розповідає директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.


З метою запровадження заходів для зменшення ризиків захворювання та протидії короновірусу 17 березня цього року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»  та  Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Таким чином внесені деякі зміни до деяких нормативно-правових актів.


-                       Так, зокрема, унесені зміни до Закону України Про відпустки» та до Кодексу законів про працю. У статті 84 цього Кодексу зазначено, що термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на час карантину не включається у загальний п’ятнадцятиденний термін, встановлений частиною другою цієї статті.


-                     У Кодексі України «Про адміністративні правопорушення» теж є зміни, а саме: запроваджується адміністративна відповідальність за порушення правил карантину – накладається штраф для громадян: від 17 тис. грн до 34 тис. грн., штраф для посадових осіб: від 34 тис. грн до 170 тис. грн.


-                     А статтю 325 Кримінального кодексу України, виклали  таким чином, що

за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням: штраф  накладатиметься від 17 000 до 51 000 грн, також можливий  арешт до 6 місяців, обмеження волі до 3 років, позбавлення волі до 3 років, а якщо такі дії особи спричинили загибель людей – позбавленням волі на 5-8 років.


-                     Унесені зміни і до Закону України «Про публічні закупівлі». Передбачено, швидке проведення закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для боротьби з короновірусом, за спрощеною процедурою – без застосування електронних торгів, які тривають не менше 15 днів. Такі товари підлягають 100% передоплаті. Порядок закупівлі таких товарів має встановити Кабмін. При цьому, звіти про закупівлі будуть викладатися в електронній системі ProZorrо.


- Важливою буде і новина для осіб, які уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Подання електронних декларацій за минулий  2019 рік такими особами продовжено у цьому році до 1 червня (а не до 1 квітня). Окрім того, якщо такі особи у період до 1 червня цього року не мали можливості подати декларацію про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, тоді вони звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.


Для фізичних осіб - підприємців:


- строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій для ФОП продовжується (з 1 жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року, а для окремих видів діяльності до 1 квітня 2021 року).

- З 1 березня по 30 квітня фізичні особи – підприємці (ФОП) звільняються від сплати (ЄСВ) за себе. При цьому, цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, іншої державної допомоги, соціального страхування.

- Продовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про

майновий стан і доходи. (Ця норма стосується і осіб, які зобов’язані подавати такі декларації до Державної Податкової служба).


Зміни у законодавстві стосуються і  внутрішньо переміщених осіб:

 

- під час карантину заборонено заморожувати державну допомогу для ВПО.

-На період карантину та на 30 днів після його відміни забороняється скасовувати довідки про взяття на облік ВПО.


Законодавці не оминули увагою і деяких медичних працівників.


Мова йде про тих медичних працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання, вони отримають надбавку у розмірі до 200% заробітної плати.


Ще кілька важливих інновацій:


-  роботодавець може доручити працівникові, виконувати протягом певного періоду роботу, яка передбачена умовами трудового договору, вдома. Ця норма також стосується і державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування.    зможуть працювати з дому.


-  Під час протидії короновірусу період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я і на самоізоляції під медичним наглядом виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності у розмірі 50% середньої зарплати.


Важливо:


- протягом періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 року не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, несплату чи несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ), неподання (несвоєчасне подання) звітності про сплату ЄСВ.


- Не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю, податок на нерухомість.


- Накладається мораторій на проведення податкових перевірок із 18 березня                            до 31   травня 2020 року.


- Комунальні послуги: штрафи і пеня за несплату комунальних послуг не нараховуються, заборонено зупиняти надання комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі, заборонене примусове виселення громадян за несплату комунальних послуг.


- З 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року громадяни звільняються від відповідальності за договорами про споживчий кредит.


Введений карантин визнаний форс-мажорною обставиною. І, як наслідок, особа звільняється від відповідальності за невиконання цивільних договорів.


Ми продовжимо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адреса центру: м. Стрий,                       вул. О. Бачинської, 1а.  


Для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

 

  • зателефонувавши:  068 31 48 103 (Жидачівське бюро правової допомоги), 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр
  • надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

  •  надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  zhydachiv@legalaid.lviv.ua (Жидачівське бюро правової допомоги)
  •  skype: Жидачівське бюро правової допомоги
  •   залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян
  • зателефонувавши:  на гарячу лінію 0800 21 31 03

 

 

Ви можете також скористатися:

-         довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»

https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php  Обновлен 02 апр 2020. Создан 01 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик