Не оминули зміни у законодавстві, які встановлені на період карантину, і безробітних осіб

 

Не оминули зміни у законодавстві, які встановлені на період карантину, і безробітних осіб

Конкретніше про це розмова із Марією Николаїшин директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової. 

Про які зміни до законодавства розповісте сьогодні, пані Маріє?


29 березня 2020 року Уряд прийняв постанову, якою унесено зміни до  Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.  Власне, на цих змінах хочу зупинити свою увагу. Так, на період дії карантину надання особі статусу безробітної відбуватиметься одразу після подання нею заяви про надання такого статусу. Ця заява повинна відповідати формі, яка затверджена Державним центром зайнятості. Важливо, що допомога по безробіттю у такому разі здійснюється з першого дня реєстрації безробітного. Це зазначено у пункті 20 цього Порядку.

 

Згідно цього ж Порядку, на який Ви посилаєтеся, пані Маріє, особа, яка шукає роботу і подала заяву про надання статусу безробітного, зобов’язана подати кар’єрному раднику не пізніше сьомого календарного дня з дня отримання направлення на працевлаштування письмову відповідь роботодавця про працевлаштування або відмову у працевлаштуванні. Як діяти у такому випадку безробітному?


Відтепер, але лише на період дії карантину, до особи, яка шукає роботу і подала заяву про надання статусу безробітного, не буде застосовуватися семиденний строк для активного пошуку підходящої роботи.  

 

 Разом з тим, у цей період працівники служби зайнятості напрацьовуватимуть заходи для поглибленого профілювання, будуть підбирати можливі варіанти підходящої роботи, формуватимуть комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особисто зареєстрований безробітний, для працевлаштування або здійснення іншого виду зайнятості.

 

Суттєвим є і наступне нововведення: зареєстровані безробітні мають право не відвідувати службу зайнятості протягом 30 і більше календарних днів на період встановленого карантину. Зазначимо, що комунікація зареєстрованих безробітних і працівників служби зайнятості може відбуватися дистанційно – телефоном, електронною поштою.

 

Ми продовжимо спілкування з Вами, шановні читачі, аналізуючи новинки у законодавстві. 

 

 Для отриманняправової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

 

  • зателефонувавши:  068 31 48 103 (Жидачівське бюро правової допомоги), 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр

  • надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

  •  надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  zhydachiv@legalaid.lviv.ua (Жидачівське бюро правової допомоги)
  •  skype: Жидачівське бюро правової допомоги
  •   залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян
  • зателефонувавши:  на гарячу лінію 0800 21 31 03

 

 

Ви можете також скористатися:

-         довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»

https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php  

 Создан 02 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик