Інновації Уряду для пенсіонерів

 

Інновації Уряду для пенсіонерів

Розповідає директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин. 

 

Йдучи назустріч пенсіонерам, Кабінет Міністрів України прийняв чимало інновацій. 


1 квітня цього року  Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», у якій описаний алгоритм проведення перерахунку пенсій, встановлення щомісячної компенсаційної виплати для окремих громадян, а також виплати одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн.

 

Яка сума щомісячної компенсаційної виплати та хто ж матиме можливість її отримувати?


Щомісячна компенсаційна виплата нараховуватиметься у розмірі до 500 гривень. Її зможуть отримувати пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше. Необхідною умовою отримання ними  такої виплати є те, що сукупний розмір їхніх щомісячних пенсійних виплат не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка на даний час становить 9205 гривень. Наголошуємо, що при формуванні цієї доплати обов’язково будуть ураховуватися у сукупності: надбавки, підвищення, додаткові пенсії, цільові грошові допомоги, суми індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші доплати до пенсії, встановлені законодавством.  Звертаємо увагу на важливий аспект: для вище зазначених осіб пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн. Причому, обов’язковою вимогою є наявність у них страхового стажу: 20 років для осіб  жіночої статі та 25 років для осіб чоловічої статі. У разі, якщо сукупний розмір пенсійних виплат у них не досягає 2 600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.


А чи зможуть отримувати щомісячну компенсаційну таку доплату пенсіонери, яким 80 років виповниться, скажімо,  у травні?


Звичайно, вони зможуть отримувати цю доплату. Особам, які отримують пенсію та досягли 80-річного віку після 1 квітня 2020 року, щомісячна компенсаційна виплата установлюється і виплачується з дати досягнення зазначеного віку.


А коли буде проведений перерахунок пенсій?


Пунктом другим Постанови, про яку ми вели мову, установлено, що перерахунок пенсій проводиться з 1 травня 2020 року. А також передбачено:


 - індексацію пенсій на 11%;


-доплату до пенсії за умови, коли розмір підвищення в результаті такого перерахунку пенсії,  не досягає 100 гривень;


- доплату до пенсії у разі, якщо сукупний щомісячний розмір  пенсійних виплат не досягає 2100 гривень.

 

Зазначимо, що при формуванні цієї доплати обов’язково будуть ураховуватися у сукупності усі надбавки, підвищення, додаткові пенсії, цільові грошові допомоги, суми індексації, щомісячні компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші доплат до пенсій, встановлені законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною). Разом з тим, обов’язковою умовою є наявність у них страхового стажу: 30 років для осіб  жіночої статі та 35 років для осіб чоловічої статі.


Хто зможе скористатися  одноразовою грошовою допомогою  у сумі 1000 грн?


У пункті 5  постанови Кабінету Міністрів України від 01.04..202 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» окреслено перелік окремих категорій громадян, які матимуть право  отримання одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у сумі 1 000 гривень.

 

 Серед них:


- громадяни, розмір пенсійних виплат у сукупності яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року.  Причому, ураховуються усі надбавки, підвищення, додаткові пенсії, тощо;

 

- одержувачі державної соціальної допомоги особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);


- одержувачі державної соціальної допомоги особи, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю;


- одержувачі тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючі особи, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату.


Ми продовжимо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

Адреса центру: м.Стрий,  вул. О. Бачинської, 1а.

 

Адреса бюро правової допомоги: м. Жидачів,    вул. Шашкевича, 18.

 

Для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

  • зателефонувавши:  068 31 48 103 (Жидачівське бюро правової допомоги), 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги), на гарячу лінію 0800 21 31 03
  • надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

  • надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  zhydachiv@legalaid.lviv.ua (Жидачівське бюро правової допомоги)
  • skype: Жидачівське бюро правової допомоги
  • залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян.

  • Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

 

 

 Создан 04 апр 2020  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик