Газета "Експрес" знову підтримала закривчан

 

Газета "Експрес" знову підтримала закривчан

Пропонуємо увазі закривчан і не тільки публікацію у сьогоднішній газеті "Експрес"У Львів — хоч на підводі!


До села, що за якихось 45 кілометрів від міста, не їздить жодна маршрутка

 

Жителі села Закривець Жидачівського району бідкаються: до їхнього села автобус не доїздить лише... три кілометри від сусід­нього села Трибоківці.


Перевізники кажуть, що невигідно їм там зупинку робити. А от людям доводиться щодня кілометри доріг долати пішки — чи то до магазину, чи то до школи або лікарні.


Маршрутка Львів — Баківці зупи­няється на станції у селі Трибоківці. Тут і сходять пасажири, які живуть у Закривці, а також на хуторі Грабське. Далі — пішки до рідних домівок. Три кілометри — так ідуть і пенсіо­нери, яким уже й несила, і зовсім малі діти.


"Отака неcправедливість щодо нас, — бідкається Степан Підвірний,' місцевий пенсіонер. — У Закривці немає де закупи робити. То за хлібам чи іншими продуктами — у сусіднє село. Потім з торбами назад — знову пішки. От де таке бачено: щоби схо­дити в магазин—треба фактично шестикілометрівку здолати".


А пенсіонерів у селі восьмеро. Най­старшій жительці — 84 роки. Селяни кажуть, що багато не просять: хай би автобус хоч зрідка, але заїздив. А то до Львова, куди нині переїхало бага­то дітей чи онуків закривчан, їм годі дістатись. А їхати ж то недалеко — лише 45 кілометрів. Тут невдоволено жартують: "Чим їхати? Фірою?!"

"Прикро і за наших наймолодших закривчан, школярів, — каже Василь Пахолок, житель села. — У нас у селі п'ятеро учнів. Так-от, до школи дово­диться їм пішки йти. Хто в село Баківці ходить, а хто — у Квітневе. Вставати треба вдосвіта, бо ж іти чотири кілометри! А особливо непереливки, коли дощ. Тоді поки до школи дійдеш, то й ноги намочиш. Взимку — ще ва­жче. Часом хтось підвозить діток —

чи то машиною, чи то мотоциклом, чи то підводою..."


Нарікають люди, що й амбулаторії чи аптеки в них у селі немає, і за | ліками — хіба в сусідні вирушати, куди, знову ж таки, доїхати нічим.


"До найближчої аптеки — дев'ять кілометрів, це треба до села Нові Стрілища йти, а лікарня — аж у Бібрці хіба, то до двадцяти кілометрів,—каже пан Василь. — Ні туди, ні туди немає чим доїхати. От як можна так жити?" 


Селяни кажуть, що не раз зверта­лися до посадовців зі своєю пробле­мою, та марно.


"Ми передавали звернення жителів Закривця у райдержадміністрацію, — ка­жуть у Баковецькій сільраді, до якої й належить село Закривець. — Повідомили, що власник маршруту Львів — Баківці, який і можна було б продовжити, відмовляється заїздити в Закривець. Каже, що невигідно".


Юлія КУРІЙ

 

Газета "Експрес", 5 - 7 вересня 2014 року.

 

Закривчани вдячні редакції газети "Еспрес" за увагу до проблеми і сподіваються на її швидкому вирішенні.Создан 05 сен 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик