02 08 10 Закривецькі вісті

 
 

02 08 10 Закривецькі вісті

НовиниНайменше на Львівщині село вперше відсвяткувало свій день народження

Учора, 1 серпня, с.Закривець Жидачівського району вперше святкувало День села, – передає кореспондент ЗІКу.
Основна частина святкування розпочалася з молебня, який відправив о. Григорій Подоба. Біля пам’ятника, спорудженого на місці загибелі воїна Української Повстанської Армії Василя Липи («Валюта») відправлено Панахиду за полеглими за волю України. Відтак розпочалося концертне дійство, ігри, розваги. Основною особливістю свята була чисельна участь у ньому молоді.

Зі слів посадовця Жидачівської районної ради, Закривець – найменше село на Львівщині, однак свято пройшло на рівні найкращих населених пунктів району цікаве, хвилююче і масштабне.

Сільський голова Ігор Лалак під супровід зведеного хору Баковецької сільської ради «Барвінок» щедро роздавав нагороди і подарунки. Відзначено найстаршу мешканку Закривця – 93-літню Тетяну Чмир, яка заспівала «Пісню про Байду», виконала інші художні твори та зацікавила присутніх розповіддю про те, як відбувалося сватання в роки її юності. Наймолодшою закрівчанкою виявилася дворічна дівчинка, яка отримала від сільського голови подарунок.

Свято Закривця відбувалося за участю вихідців з цього села, які долучаються до його відродження.

Довідка ЗІКу.

Закривець розташований на відстані 50 км від Львова у напрямі Нових Стрілищ. Історія Закривця сягає у глибоку давнину. За розповідями старожилів, тут колись був великий населений пунк з церквами, монастирями, лікувально-оздоровчими «Ласками», який спалили турки. Початок відновленню населеного пункту поклав Максим Підвірний, який на початку 19 століття побудував тут хату. У 50-60 роках минулого століття тут мешкало близько ста людей. Нині у Закривці – 26 осіб, які живуть дружньою родиною. Село має сайт «Закривець і закрівчани» – www.zakryvec.io.ua

У цьому мальовничому куточку Опілля протікає річка Любешка, прекрасна екологія, чудова вода, що має неабиякі лікувальні властивості, здібні роботящі люди. Усе це відкриває хороші перспективи для створення відпочинкової зони. Слово за тими, хто хоче інвестувати кошти у санаторно-відпочинковий комплекс, який міг би стати справжньою перлиною здоров’я.
http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/08/02/239491Обновлен 06 ноя 2011. Создан 02 авг 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик