05 08 10 Закривецькі вісті

 

05 08 10 Закривецькі вісті

НовиниЗакривчани раді, що про них написала улюблена газета "Експрес"

Це перша публікація в друкованому засобі масової інформації про цю унікальну місцину

Сьогодні, 5 серпня, газета "Експрес" вмістила репортаж свого кореспондента Володимира Дедишина, який ми пропонуємо увазі читачів сайту, а також і публікуємо фотокопію замітки. Редакція сайту "Закривець і закрівчани" від імені мешканців села щиро вдячна "Експресу" і особливо його талановитому перспективному журналістові Володимирові Дедишину, який вперше за всю історію Закривця розповів про цей населений пункт у друкованому засобі масової інформації. А те, що ним став "Експрес" - улюблена газета закрівчан, то це особливо тішить.
Разом з тим, хочемо виправити деякі неточності.
Сьогодні ми не можемо говорити, що про Закривець усі забули. Принаймні Баковецький сільський голова Ігор Лалак останнім часом приділяє дуже багато уваги цьому населеному пункту. Він переймається проблемами закрівчан і докладає багато зусиль для їх розв'язання. Ігор Лалак став ініціатором створення у селі святого місця, де нині успішно будується каплиця. Він ініціатор і промотор святкування Дня Закривця, був прекрасним ведучим свята. У Ігоря Лалака багато цікавих задумів щодо популяризації привабливості цієї місцини для інвесторів. Доїзд, Богу дякувати, до Закривця хороший. Близько 20 років тому з Трибоківець до Закривця прокладено гравійну дорогу, яка і нині в непоганому стані. Напередодні Дня Закривця сільський голова потурбувався, щоб по ній пройшов грейдер і зарівняв деякі вибоїни, які утворилися під час експлуатації дороги. На святі Ігор Лалак пообіцяв закрівчанам, що мобілізує підприємців для доставки їм двічі на тиждень необхідного краму.
Та незважаючи на деякі неточності, публікація в "Експресі" є важливою віхою в утвердженні учорашнього де-факто хутора Закривця у статусі села. Будемо щиро вдячні, якщо "Експрес" з часом зможе повернутися до проблем Закривця, підтримати його роботящих людей у справі відродження села. Такий медійний супровід благородної справи став би для громади хорошою підтримкою.

ПРО НИХ УСІ ЗАБУЛИ
У селі Закривець Жидачівського району немає доїзду, магазинів навіть... церкви
Найменше село Львівщини днями вперше відсвяткувало свій день народження. Для жителів поселенняі а їх лише 26, це було справжнє свято.
...На горбочку перед в'їздом до села відкривається неймовірний краєвид. На березі ріки Любешки, неподалік лісу, на квадратному кілометрі розмістилася одна велика родина — закрівчани. Село нараховує не більш як тридцять хатинок, та й деякі з них порожні.
У закрівчан історичний день — тут уперше за багато років відправлять службу Божу поблизу майбутньої каплиці. "Уже понад століття у селі не правили літургій. У нас просто ніде прийняти священика,- розповідає виходець села та його найбільший патріот Іван Тихий. — Роками селяни ходять до церкви в сусідні Трибоківці, магазин і клуб теж там".
У місцевих жителів сльози були на очах, коли нарешті почалося будівництво власної каплиці. Десяток чоловіків, а це майже половина села, з власного бажання увесь свій вільний час проводять на будові каплички.
До села не їздить автобус, а таблицю з написом "Закривець" встановили лише минулого тижня. Інколи закрівчани по кілька разів на день ходять до сусіднього села, а це понад 3 кілометри в один бік. Крім того, сюди не завозять харчів, тому в них на столі більшість продуктів — із власних городів.
Під час святкування найстарша жителька села 93-літня пані Тетяна розповіла, що колись на місці Закривця був великий населений пункт із церквами, монастирями і навіть лікувально- оздоровчими купелями — "Ласками". Та його зрівняли із землею турки, а відбудова села почалася аж на зламі XIX століття. "У 1960-х у Закривці проживала більш як сотня чоловік, та радянська влада пригальмовувала розвиток села", — пригадує Іван Тихий.
Сьогодні в селі процвітає лише сільське господарство, тут навіть не збереглося жодних ремесел. Сільська влада вважає, що село чекають помітні зрушення. Невдовзі планують доставляти харчі, а в недалекому майбутньому хочуть зробити у Закривці туристичну зону.
"Місцеві води мають неабиякі лікувальні властивості — роками жителі поселення не хворіють на шлунково-кишкові недуги, — додає пан Тихий. — А головне — тут "законсервувалася" первинна природа".
Володимир ДЕДИШИН
Газета "Експрес" № 84 (5310) 5.08.2010 - 12.08.2010Обновлен 06 ноя 2011. Создан 05 авг 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Погода в Україні Село Закривець Всі фото села Закривець Народний часопис жидачівщини НОВИЙ ЧАС!
Закривець 
бесплатный счетчик
ню фото

Туроператор ДП "РАЗОМ-ТУР"

бесплатный счетчик